KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878290
nr 1387 8290
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 55x45cm, yttermått inklusive ram: 66x56cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:15:11
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr